Organizator

Advatech Sp. z o.o.
Telefon
+48 538 896 990
Email
dm@advatech.pl
Strona WWW
https://www.advatech.pl

Prowadzący

  • Damian Kuźma
    Damian Kuźma
    Inżynier Security, Advatech

    Damian Kuźma – miesza w Krakowie i od 5 lat zawodowo związany z branżą IT. Głównie zajmował się wdrożeniami i wsparciem technicznym związanym z serwerami, hostingami, systemami bazodanowymi i IoT (software i hardware).
    Przez ostatnie 2 lata pracował jako Architekt Rozwiązań w Akamai Technologies. Specjalizował się w produktach CIAM (Identity Cloud) oraz produktach Security.

Kategoria

Data

10.05.2022
Zakończone!

Czas

11:00 - 12:00

Co historia budowy statków ma wspólnego z nowoczesnymi zabezpieczeniami sieci?

Ataki Ransomware ewoluują, nasilają się i obierają za cel coraz większą liczbę klientów, niezależnie od sektora rynkowego, czy wielkości klienta. Aby temu zaradzić, nie wystarczy zapłacić okup, sięgać do backup ‘u, korzystać z VPN, posiadać nowoczesne Firewalle, IPS, czy IDS. Należy zmienić klasyczne podejście do segmentacji i iść w kierunku wychwytywania szkodliwej komunikacji również w obrębie samych aplikacji i separowania ruchu pomiędzy nimi tak, aby w przypadku ataku zagrożenie nie rozpropagowało się w całej organizacji.

Od wielu lat segmentacja jest jednym z najważniejszych zagadnień dla wielu zespołów IT, szczególnie zespołów ds. bezpieczeństwa.

Dziś średnio 85% ruchu sieciowego odbywa się wewnątrz samej firmy, w postaci wewnętrznego ruchu pomiędzy serwerami i aplikacjami. Jest to najbardziej wrażliwy ruch sieciowy, a jest go tak dużo, że sprawcy ataku mają do dyspozycji wiele miejsc, w których mogą się ukryć i eksploatować.

Dowiedz się jak rozwiązanie Guardicore od Akamai Technologies pomoże Ci zmniejszyć powierzchnię potencjalnego ataku, ochronić przed ruchem bocznym i zabezpieczyć krytyczne aplikacje i części infrastruktury

Partner wydarzenia:

Wydarzenie zostało zakończone.

Możliwość komentowania została wyłączona.