Organizator

Advatech Sp. z o.o.
Telefon
+48 538 896 990
Email
dm@advatech.pl
Strona WWW
https://www.advatech.pl

Prowadzący

 • Damian Kuźma
  Damian Kuźma
  Inżynier Security, Advatech

  Damian Kuźma – miesza w Krakowie i od 5 lat zawodowo związany z branżą IT. Głównie zajmował się wdrożeniami i wsparciem technicznym związanym z serwerami, hostingami, systemami bazodanowymi i IoT (software i hardware).
  Przez ostatnie 2 lata pracował jako Architekt Rozwiązań w Akamai Technologies. Specjalizował się w produktach CIAM (Identity Cloud) oraz produktach Security.

Kategoria

Data

06.09.2023
Zakończone!

Czas

11:00 - 12:00

Wyzwania związane z bezpieczeństwem API – Akamai API Protection

Jesteśmy już przyzwyczajeni do wszechobecności API w naszych aplikacjach. Pomagają nam w przesyłaniu danych i komunikacji pomiędzy aplikacjami i systemami oraz pozwalają na duży stopień automatyzacji procesów. Dzięki nim możemy też w prosty sposób zintegrować naszą aplikacje z zewnętrznymi rozwiązaniami i tym samym dodać dodatkowe funkcjonalności bez potrzeby budowania ich samodzielnie, co często przekłada się na oszczędność czasu i ogranicza koszty. Możemy też być w sytuacji, kiedy to my stworzyliśmy API pełniące jakąś funkcję i udostępniamy do niego dostęp odpłatnie lub bezpłatnie.  

API są wszędzie i nie wygląda na to, żeby ten trend miał się zatrzymać w najbliższym czasie.  

Wraz ze wzrostem popularności wykorzystania API, pojawia się niestety coraz więcej zagrożeń w tym obszarze i prób ataków. Niewystarczająco zabezpieczone punkty API mogą być narażone na ich nieprawidłowe wykorzystanie i tym samym podatne na manipulacje danymi, zamówieniami a w najgorszym przypadku przyczynić się do wycieku danych klientów lub być furtką dla atakujących do naszej infrastruktury. 

Czy rozwiązania klasy Web Application Firewall (WAF) stworzone z myślą o ochronie aplikacji internetowych są jedyną i najlepszą opcją na zabezpieczenie wszelkich punktów API, cechujących się dużą różnorodnością i funkcjami? 

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia webinaru poświęconego ochronie API, na którym szczegółowo omówiliśmy ryzyka i możliwości ochrony przy pomocy rozwiązania API Security (dawnego neosec) od Akamai

PEŁNA WERSJA NAGRANIA

Wypełnij formularz, a link do pełnego nagrania prześlemy na Twojego maila.

  Partner wydarzenia

  Wydarzenie zostało zakończone.

  Możliwość komentowania została wyłączona.